Silikonowe żele na blizny Sutricon® oraz Sutricon® UV Protect

Wybierz sprawdzone rozwiązanie na blizny. Sutricon® oraz Sutricon® UV Protect - silikonowe żele na blizny stosowane miejscowo we wspomaganiu leczenia wszystkich rodzajów (w szczególności znajdujących się na ruchomych powierzchniach ciała). Ich działanie oparte jest na wyjątkowych właściwościach silikonu.

Sutricon ® silikonowy żel na blizny jest stosowany miejscowo we wspomaganiu leczenia blizn przerostowych i bliznowców (keloidów), w zapobieganiu nieprawidłowemu bliznowaceniu ran zamkniętych oraz w celu łagodzenia objawów związanych z bliznami. Jego działanie jest oparte na wyjątkowych właściwościach żelu silikonowego, który szybko wysycha, tworząc na powierzchni skóry elastyczną, niewidoczną powłokę utrzymującą odpowiedni stopień nawilżenia skóry i chroniącą bliznę przed czynnikami zewnętrznymi.Dzięki tym cechom żel silikonowy redukuję dyskomfort związany z blizną, taki jak ból, swędzenie czy uczucie ciągnięcia. Regularne stosowanie żelu poprawia wygląd zarówno blizn świeżych, jak i starych {1}. Wyrób medyczny.

NOWOŚĆ Sutricon® UV Protect SPF 35 silikonowy żel do pielęgnacji blizn wzbogacony o filtrprzeciwsłoneczny. Przeznaczony jest do stosowania na blizny znajdujące się w narażonych na ekspozycję słoneczną partiach ciała (twarz, szyja, ręce). Żel pozostawia efekt matowego wykończenia, co jest szczególnie ważne w okolicach twarzy. Skóra staje się jedwabiście gładka w dotyku już od momentu aplikacji. Produkt kosmetyczny.

Żel silikonowy 15 ml

 40053.jpg


Żel silikonowy 15 ml

 40051.jpg

Wskazania

Sutricon® żel przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji wszystkich rodzajów blizn, w tym:

 • blizn pooperacyjnych
 • blizn poparzeniowych
 • blizn pourazowych
 • blizn przerostowych i bliznowców (keloidów)
 • blizn potrądzikowych
 • rozstępów

Sutricon® Silikonowy żel na blizny najlepiej sprawdzi się na wszystkich ruchomych powierzchniach ciała i twarzy.

Sutricon® UV Protect Silikonowy żel na blizny najlepiej sprawdzi się na wszystkich narażonych na ekspozycję słoneczną partiach ciała.

Działanie żelu silikonowego

Regularne stosowanie żelu silikonowego Sutricon® poprawia wygląd blizny, zmniejsza ją i rozjaśnia. Dodatkowo żel wspomaga leczenie blizn przerostowych i bliznowców (keloidów).

Najlepsze efekty pielęgnacji blizny uzyskuję się poprzez aplikację żelu Sutricon w formie 2-3 minutowego masażu połączoną z lekkim uciskaniem jej opuszkami palców  - stosowaćminimum 2 x dziennie.

Czas terapii = min. 3 miesięcznego regularnego stosowania


Zalety stosowania żelu silikonowego

 • Wygodny w stosowaniu na blizny na odkrytych częściach ciała i przy małych bliznach pozabiegowych
 • Zawiera wysokiej jakości silikon farmaceutyczny
 • Nie pozostawia tłustego filmu - formuła non-oily
 • Skóra staje się matowa i jedwabiście gładka w dotyku (efekt silky)
 • Przezroczysty, bezwonny, hipoalergiczny
 • Dzięki matowej formule jest idealny pod makijaż
 • Niweluje nieprzyjemne dolegliwości związane z posiadaniem blizny
 • Sutricon® UV Protect dodatkowo zapewnia wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 35

Blizny są szczególnie wrażliwe na promienie słoneczne, a nadmierna ekspozycja na światło dzienne może doprowadzić do powstania stanów zapalnych oraz przebarwień. Na szczęście dostępne są specjalne preparaty silikonowe, takie jak żel Sutricon® UV Protect SPF 35, który chroni bliznę w narażonych na ekspozycję partiach ciała przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Skórę powinno nasmarować się najpóźniej 20 minut przed ekspozycją na promienie słoneczne i powtarzać tę czynność co kilka godzin, a także za każdym razem, gdy zażyjemy kąpieli wodnej.


Czas stosowania

Aby osiągnąć zadowalające efekty, żel silikonowy na blizny należy stosować regularnie i postępować zgodnie z instrukcją użycia. Długość stosowania jest indywidulana i zależy od wielu  czynników, m.in. wieku blizny, uwarunkować genetycznych oraz od jej rodzaju.

 • Po minimum 3 miesiącach w przypadku świeżych blizn
 • W przypadku starszych blizn (nawet 9letnich) na efekty należy poczekać dłużej, nawet do 6 miesięcy

Składniki

Sutricon® silikonowy żel:

 • Polisiloksany
 • Dwutlenek krzemu

Sutricon® UV Protect silikonowy żel:

Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, C12-15 Alkyl Benzoate, Octocrylene, Bis- Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glyceryl Behenate


Sposób użycia 

Aby w przyszłości blizna była jak najmniej widoczna, ważna jest jej staranna pielęgnacja, kiedy zejdą wszystkie strupy i pojawi się nowa tkanka można zastosować silikonowe produkty na blizny Sutricon®.

Na dokładnie umytą i osuszą bliznę nanieść niewielką ilość żelu i masować kolistymi ruchami 2-3 minuty. Zaleca się stosowanie preparatu min. 2 x dziennie. Ważne! kuracja = min. 3 miesiące

W przypadku blizn znajdujących się w miejscach narażonych na ekspozycję słoneczną należy stosować Sutricon UV Protect.


Zawartość opakowania

Opakowanie: 15 ml

 1. Skuteczność
 2. Wygoda
 3. Dyskrecja
[1] Wyniki badania aplikacyjnego przeprowadzonego na grupie 30 osób z różnego rodzaju bliznami.