Wiele osób posiada blizny, które kojarzą się z negatywnymi przeżyciami bądź po prostu sprawiają, że ich „nosiciel” czuje się niekomfortowo. Zakrywanie blizn staje się często pewnego rodzaju rytuałem, który przeprowadzamy przed każdorazowym wyjściem z domu. Od jakiegoś czasu jednak obserwujemy trend, w którym różne blizny są zakrywane przez tatuaż. Czy zatem tatuaże to dobry pomysł na maskowanie blizn? Istnieją alternatywne i z punktu widzenia wielu osób bardziej estetyczne sposoby ukrywania, leczenia i pielęgnacji blizn.


Tatuaże 

Na stronie poruszamy tematy, które powinny zainteresować wszystkich posiadaczy blizn. Z tego względu nie mogliśmy pominąć również wątku tatuaży. Ten trend staje się coraz bardziej popularny nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Motywacja może być różna – jedni lubią tatuaże, inni chcą bez poczucia wstydu wyjść z domu i móc zaprezentować się w stroku kąpielowym lub z w stroju z krótkim rękawem. Jeszcze inni chcą zakryć bliznę z powodu przykrych wspomnień, z jakimi się wiąże. Niezależnie od pobudek, jest to z pewnością jeden ze sposobów na ukrycie blizny. Jednak aby zakryć bliznę, trzeba przede wszystkim poczekać na jej całkowite zagojenie. Choć czas gojenia bywa różny, warto odczekać okres przynajmniej dwóch lat, w trakcie których nabieramy pewności, że miejsce jest już całkowicie zagojone, a blizna nabiera trwałego wyglądu. O sposobach na zmniejszanie widoczności blizn informujemy w artykule ”Jak pozbyć się blizny”. Być może prędzej czy później okaże się, że tatuaż nie będzie konieczny.

Skóra pokryta bliznami może nie przyjąć barwników

Przed wykonaniem tatuażu warto skonsultować się z dermatologiem. Każda blizna jest inna i czasem mogą się znaleźć przeciwwskazania, które spowodują, że zakrycie blizny tatuażem nie będzie możliwe. Ocena zależy więc od lekarza, który wcześnie spotykał się już z podobnymi przypadkami. Jedne blizny goją się perfekcyjnie, pozostawiając równy ślad, inne z czasem stają się nieregularne, a ich kolor jest różnorodny. Najlepszymi bliznami, które można pokryć tatuażem, są te o regularnych kształtach i jednolitej, jasnej barwie. Dermatolog w innym przypadku może odradzać wstrzykiwanie tuszu pod skórę bezpośrednio na bliźnie. Zdarza się również, że pokryta bliznami skóra nie przyjmuje barwnika, a pięknie zaprojektowany tatuaż w rzeczywistości okaże się niekształtną plamą.

Jak wkomponować tatuaż w bliznę, jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie?

Aby osiągnąć atrakcyjny wizualnie efekt, warto zdać się na wyobraźnię doświadczonego tatuatora, który miał już styczność z bliznami. Wiele osób decyduje się na wkomponowanie blizny w tatuaż. Jest to jak najbardziej możliwe, a efekty bywają ciekawe. Jednak z takim wyzwaniem poradzi sobie przede wszystkim sprawdzone, renomowane studio tatuażu. W końcu jest to ozdoba, która zostanie z Tobą na całe życie. Istnieją metody pozwalające na usunięcie tatuażu, jednak po co przysparzać sobie dodatkowych zmartwień za sprawą nieprzemyślanej decyzji?

Bolesna cena tatuażu na bliznę

Warto również pamiętać o bólu przy robieniu tatuażu na bliźnie. Niektóre osoby miejscami w ogóle go nie odczuwają, inne wręcz przeciwnie. W wielu przypadkach ból jest spotęgowany z powodu blizny. Wprawne oko tatuatora może pomóc w ocenie jakiego bólu możemy się spodziewać w trakcie tatuowania. Na portalu nie znajdziecie odpowiedzi, czy zakryć bliznę tatuażem, czy też nie. Dzięki temu wpisowi dowiecie się przede wszystkim, na co zwrócić uwagę, aby cała procedura była maksymalnie bezpieczna. Jeśli odczuwamy silną potrzebę ukrycia blizny, tatuaż stanowi po prostu jedną z możliwości, jakie są dostępne na rynku.