Blizny, czyli widoczne na ciele znamiona po różnych urazach, oparzeniach czy skaleczeniach nie muszą towarzyszyć nam już przez całe życie, niekorzystnie wpływać na wygląd i wciąż przywoływać niechciane wspomnienia. Wystarczy odpowiednio wcześnie zatroszczyć się o prawidłową pielęgnację skóry i zastosować odpowiedni preparat na blizny, który wspomoże skuteczną walkę ze zmianami na ciele.


Kiedy i dlaczego warto stosować preparat na blizny?

Naturalną konsekwencją procesu gojenia się uszkodzonej części ciała jest pojawienie się blizny. Jej struktura zależy od wielkości rany i rodzaju doznanego urazu. Blizny, szczególnie te znajdujące się w najbardziej widocznych i eksponowanych miejscach ciała, mogą wywoływać poczucie dyskomfortu. Nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale także silnie oddziałują na psychikę osoby, która je nosi. Rodzajów blizn jest wiele, mogą one powstać w wyniku poparzenia skóry, skaleczeń, wypadków, urazów, zabiegów chirurgicznych, gdy skóra jest nacinana, czy nawet być następstwem młodzieńczego trądziku. Jednym z ważniejszych czynników warunkujących szybkie i skuteczne wyeliminowanie blizny jest czas. Im mniej upłynęło go od momentu pojawienia się blizny, tym większa szansa na zminimalizowanie jej widoczności za pomocą różnych środków.

Preparat na blizny

Na rynku dostępnych jest dziś wiele preparatów pomagających zwalczyć blizny tj. kremy, maści i żele. Preparaty te zawierają starannie dobrany kompleks składników, które wnikają w głąb skóry dostarczając jej cennych wartości odżywczych, witamin i mikroelementów. Ponadto mogą zawierać wysoką dawkę dobroczynnego silikonu niezbędnego przy pielęgnacji i odbudowywaniu zbliznowaceń. Dzięki temu poprawiają gojenie się blizn, regenerują skórę, silnie nawilżają oraz przywracają jej gładkość i elastyczność. Zmiękczają powierzchnię blizny i tworzą powłokę ochronną. Zapewniają wilgotne środowisko i zwiększają produkcję kolagenu, przyspieszają metabolizm komórek, warunkując prawidłowy przebieg odbudowy uszkodzonej części ciała. Zawarte w preparatach na blizny substancje zmniejszają stopniowo ich widoczność, przywracając skórze naturalny i zdrowy wygląd. Wciąż mało znane są plastry silikonowe na blizny, które wykazują najwyższą skuteczność działania na blizny. Silikon zawarty w plastrze uwalnia się przez cały okres, w którym przylega do blizny, dzięki czemu proces gojenia się blizny może trwać krócej.Za preparatami w formie kremu, maści, żelu przemawia przede wszystkim powszechnie znana forma aplikacji i ogólnodostępność,

Zaufaj specjalistom

Preparat na blizny to najskuteczniejsze remedium na pozbycie się blizn, rekomendowane przez dermatologów. Dlaczego warto im zaufać? Ponieważ zostały one sprawdzone i przebadane laboratoryjnie. Wystarczy dobrać odpowiedni dla siebie preparat na blizny, by cieszyć się widokiem znikających przebarwień na skórze i odzyskać pewność siebie. Produkty na blizny to jedne z najlepszych i zarazem najczęściej stosowanych metod usuwania blizn, o czym przekonały się już tysiące ludzi.