Sutricon® CC Nowość

Nowość. Jedyne na polskim rynku silikonowe plastry na blizny z witaminą E na blizny po cesarskim cięciu. Wyrób medyczny.

Innowacyjne silikonowe plastry Sutricon® CC z witaminą E przeznaczone są do stosowania we wspomaganiu leczenia blizn po cesarskim cięciu. Skuteczność i bezpieczeństwo silikonu zostały potwierdzone w badaniach klinicznych¹.
Cienka i przezroczysta forma plastra zapewnia wygodę i dyskrecję używania. Plastry silikonowe skutecznie poprawiają wygląd i elastyczność blizn. Zmniejszają, rozjaśniają i wygładzają bliznę.
5 plastrów 5 x 30 cm

Duże blizny po

Plastry Sutricon

Wskazania

Plastry silikonowe na blizny Sutricon® CC przeznaczone są do:

 • blizn po cesarskim cięciu
 • w zapobieganiu nieprawidłowemu bliznowaceniu
 • w zmniejszeniu widoczności blizn świeżych i dojrzałych (nawet do 9 lat)

Plastry Sutricon® CC - stosowanie

Aby w przyszłości blizna po cesarskim cięciu była jak najmniej widoczna ważna jest jej staranna pielęgnacja. Po całkowitym zagojeniu rany (kiedy zejdą wszystkie strupy i pojawi się nowa tkanka) można zastosować silikonowe plastry Sutricon® CC. Przy stosowaniu plastrów należy przede wszystkim dopasować ich wielkość, odpowiednio docinając plaster do wielkości blizny pozostawiając 5 mm margines z każdej strony. Ważna jest także regularna wymiana plastrów. Jeden plaster może być stosowany od 3 do 5 dni, przy codziennym zdjęciu plastra, przemyciu blizny, dokładnym osuszeniu a następnie ponownym naklejeniu tego samego plastra.

Należy pamiętać, że długość terapii jest zależna od wielu czynników indywidualnych, jednak są to minimum 3 miesiące przy świeżych bliznach, a przy bliznach starszych nawet powyżej 6 miesięcy stosowania plastrów.


Działanie silikonowych plastrów Sutricon® CC

Plaster silikonowy Sutricon® CC skutecznie poprawia wygląd i elastyczność blizn. Innowacyjna struktura, zawierająca wysokiej jakości silikon farmaceutyczny, posiada właściwości zbliżone do zdrowej ludzkiej skóry: elastyczność, przepuszczalność tlenu i zapobieganie procesowi nadmiernej transepidermalnej utracie wody. Dzięki tym cechom plastry silikonowe na blizny redukują dyskomfort związany z blizną, taki jak ból, swędzenie czy uczucie ciągnięci [2][3]Plastry silikonowe Sutricon® CC zostały dodatkowo wzbogacone o witaminę E, która stymuluję epitelizację oraz pozwala na utrzymanie zdrowego wyglądu skóry. Witamina E pomaga utrzymać właściwe nawilżenie naskórka, dzięki czemu skóra staje się miękka i bardziej elastyczna.


Zalety plastrów silikonowych Sutricon® CC

 • Efektywne w leczeniu zarówno świeżych, jak i dojrzałych blizn, nawet 9 letnich
 • Zmniejszają, rozjaśniają bliznę i poprawiają jej wygląd
 • Plastry silikonowe posiadają rekomendację Międzynarodowego Zespołu Ekspertów ds. Leczenia Blizn [4]
 • Są wygodne w stosowaniu – w przeciwieństwie do maści nie brudzą ubrań, nie są tłuste i kleiste
 • Plastry na blizny Sutricon® CC są ultracienkie (0,25 mm) oraz przezroczyste, dzięki czemu są prawie niewidoczne na skórze
 • Dzięki swojej elastyczności dopasowują się do anatomicznych kształtów ciała
 • Charakteryzują się doskonałą adhezyjnością (przyczepnością), dzięki czemu możliwa jest wielokrotna aplikacja
 • Plastry Sutricon® CC posiadają półprzepuszczalną membranę, dzięki czemu pozwalają oddychać skórze

Czas terapii plastrami Sutricon® CC

Ważną kwestią jest czas terapii, czyli jak długo należy stosować plastry Sutricon® CC. Efekty można zaobserwować już po miesiącu, jednak pełna kuracja jest dłuższa i zależy od wielu czynników indywidualnych. Najważniejsze to wielkość i rodzaj blizny, a także uwarunkowania genetyczne. Blizny najszybciej goją się u dzieci, natomiast u osób starszych czas potrzebny na pełną regenerację skóry jest najdłuższy. Aby osiągnąć zadowalające efekty, należy stosować preparat regularnie i postępować zgodnie z instrukcją używania. Długość terapii to średnio:

 • min. 3 miesiące w przypadku blizn świeżych
 • min. 6 miesięcy w przypadku blizn starszych

Przy skłonnościach do nieprawidłowego bliznowacenia, np. keloidów czy bliznowców zaleca się stosowanie plastrów Sutricon® CC przez cały okres przebudowy blizny, nawet do 1 roku.


Składniki plastrów Sutricon® CC

Żel silikonowy z witaminą E, elastyczna membrana poliuretanowa.


Jak używać plastrów Sutricon® CC

Przed pierwszym użyciem należy dokładnie zapoznać się z treścią dołączonej do opakowania ulotki, ponieważ powodzenie terapii zależy od prawidłowego stosowania preparatu Sutricon®CC. Plaster można używać po całkowitym zagojeniu rany i po zdjęciu szwów. Przed użyciem należy dokładnie oczyścić i osuszyć bliznę. W celu dopasowania wielkości plastra do powierzchni blizny, możliwe jest jego docięcie w dowolny sposób, zostawiając margines 5 mm z każdej strony. Plastry silikonowe na blizny należy zmieniać średnio co 3 do 5 dni, jednak najlepsze efekty uzyskuje się wymieniając je co 24 godziny.

21275.png

Docinamy na wymiar

Plaster silikonowy należy dociąć do wielkości blizny, z uwzględnieniem 5 mm marginesu z każdej strony.

21274.png

Dzielimy na części

Przy bliźnie o rozmiarach 0,5 x 13 cm z jednego, dużego opakowania można uzyskać 30 mniejszych plastrów.

21277.png

24h aktywnego działania

Aktywne działanie przez cały dzień. Plastry silikonowe na blizny Sutricon® CC można nosić przez całą dobę. Jednak przynajmniej raz na dobę należy je zdjąć, bliznę umyć neutralnym mydłem, wysuszyć i nałożyć ten sam plaster ponownie.

21276.png

1 plaster = 3-5 dni

Jeden plaster Sutricon® CC można nosić do 5 dni, jeśli jest zachowany w czystości oraz utrzymuje właściwości adhezyjne. Uwaga! Plastra nie należy myć ani zaklejać dodatkowym opatrunkiem.

21278.png

1-3 miesięcy terapii

Jedno opakowanie wystarcza na 1-3 miesiące terapii, w zależności od wielkości i rodzaju blizny.


Zawartość opakowania

5 plastrów silikonowych o rozmiarze 5 cm x 30 cm do indywidualnego dopasowania (przycięcia) do powierzchni blizny.

Rozmiar dostosowany do blizn po:

 • cesarskim cięciu

W przypadku dużej blizny po cięciu cesarskim jedno opakowanie starcza na około 1-3 miesiące kuracji. Np. dla blizny o wymiarach 14 x 0,5 cm, przy pocięciu dużego plastra na 6 części zyskujemy 30 pojedynczych plastrów. Stosując jeden plaster silikonowy przez 5 dni, opakowanie wystarczy na 150 dni terapii.

 1. Skuteczność
 2. Wygoda
 3. Dyskrecja
[1] Updated Scar Management Practical Guidelines: Non-invasive and invasive measures, Monstrey S, Middelkoop E, Vranckx JJ, Bassetto F, Ziegler UE, Meaume S, Téot L, Journalof Plastic, Reconstructive & Aesthetic Surgery (2014) 67 1017-1025.
[2] Ocena skuteczności terapii blizn plastrami Sutricon, Badanie.net, listopad 2016, N=40.
[3] A controlled clinical trial of topical silicone gel sheeting in the treatment of hypertrophicscars and keloids. A dermatologic experience. Gold MH. J Dermatol Surg Oncol. 1993 Oct; 19(10):912-6.
[4] International clinical recommendations on scar management. Muste TA, Cooter RD, Gold MH, Hobbs FD, Ramelet AA, Shake-speare PG, Stella M, Teot L, Wood FM, Ziegler UE; International Advisory Panel on Scar Management. Plast Reconstr Surg. 2002 Aug; 110(2): 560-71.